Rozpuk.com - Centrum rozvoje tvořivosti


Kalendář

previous květen next
previous 2023 next
po út st čt so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Novinky emailem


Domů » Aktuality » Dívčí ARTE Tvořivost

Dívčí ARTE Tvořivost

Bližší informace k prázdninovému pobytu

Termín: 11.7. - 15.07.2016

Začínáme od 8.00 hod každé ráno a budeme končit jako obvykle v 16.00 hod odpoledne.

Pomůcky s sebou: aquarelové pastelky nebo obyčejné pastelky, jakékoliv suché pastely, karimatku, přezůvky, láhev s pitím, jednu svačinu na odpoledne.

Obědy máme zajištěné v nové restauraci v Sokolovně ve Velké Polomi, v restauraci U Jarošů v Ostravě - Pustkovci a ve Valašském Meziřičí v blízkosti Živého muzea gobelínů.

Na svačinku nám budou ráno vozit čerstvé sladké pečivo, jako každým rokem. Pití doplňujeme.

Ve středu jedeme do Planetária Ostrava-Krásné Pole -  místním autobusem č. 271 - v 8.07 hod z Velké Polomi střed. Sraz dívek v centru Alma Mater -  maximálně do 7.45 hod.

V pátek máme plánovaný celodenní výlet vlastním autobusem do Valašského Meziřičí.

Program, který pro děvčata připravuji vychází z myšlenky a z mého vnitřního poslání vést veškerou praktickou činnost k rozvoji dívčího projevu, k posílení sebedůvěry, fantazie a získání nadhledu.

Techniku šití využijeme právě k tomu, aby si děvčata uvědomily, jaké možnosti skýtá látka. Je v ní ukryt vkus, elegance, ale i škovnost a zručnost. Vybrala jsem zajímavý a celkem jednoduchý střich trička.

Děvčatům ukážu techniku vytahování střihů z Burdy, stříhání látky, špendlení, stehování. Všechny postupy si prakticky vyzkoušejí.

Nebudeme se však zabývat začišťováním, vzhledem k věku děvčat (9-10 let). jedná se o látku -  tričkovinu, která se netřepí a je příjemná a pružná.

Budeme sledovat tvůrčí stopu celé práce a právě vrcholem tvůrčího počinu bude stříkání triček barvami, malování konturami a vytvoření vlastního motivu, či intuitivní kompozice.

Předpokládám, že šití na šicím stroji si jen vyzkoušejí pod dohledem a zbytek došiji sama nebo nechám došít.

Na pořadu pak budou připraveny další techniky na vyzkoušení, jako je vázání, kreslení na dřevěné kostky, relaxační techniky s intuitivní kresbou, tvůrčí tanec s Evčou,

rozvoj tvůrčího myšlení, který vede ke vnímání svých pocitů a prožitků, k sebedůvěře a poznání.

Myslím, že program je bohatý, až na místě uvidíme, co se dá zvládnout a co ne. Bude nás 11 děvčat a dvě lektorky. Moje maličkost a Evička Kosková.

Háčkování zvířátek nám příjde ukázat paní Jurečková Pavla.

 

Přeji Vám hřejivé léto a těším se na Vás o prázdninách.

Pro Vás Dana Skokanová